Két ember egymásról alkotott véleményét az első találkozás alkalmával többnyire a külső alapján alakítja ki. Az első benyomáshoz hozzátartozik a szép, ápolt kéz, melyről leginkább a körmök árulkodnak.
A köröm, az ujjak végpercének háti oldalán fekvő, a közepén kissé dombordad, rugalmas szarulemez, amely a bőr irharétegének módosult részéhez rögzül, amit körömágynak neveznek. A köröm szerepe egyrészt az ujjak végpercének mechanikus védelme, másrészt a tárgyak megragadásához is szükséges, mert megtámasztja az ujjak végpercét.
Sokak szerint az egyik legfontosabb dolog az, hogy milyen az ember keze. Amíg a köröm alatti piszok igénytelenségről árulkodik, a rajta lévő foltok, gödrök, csíkok és még számos külső jegy bizonyos betegségekre utal.
„Azzá válunk, amit eszünk.” Bármennyire is hihetetlen, ez meglátszik a külsőnkön, sőt a körmünkön is. Általában elmondható, hogy a szépség belülről fakad, így a köröm növekedését és külső megjelenési formáját is alapvetően a táplálkozás befolyásolja. Mindenek előtt nagyon fontos, hogy körmünk kemény és egészséges legyen, ezért alakítsuk úgy étrendünket, hogy megfelelő arányban szerepeljen benne fehérje és A-vitamin.
Azon természetesen nem lehet változtatni, hogy milyen a kéz vagy a köröm formája, de az is lehet tetszetős, ha figyelünk rá és gondoskodunk róla, ápoljuk.
Sok nő szeretne szép, hosszú körmöket , erre azonban nem mindenkinek alkalmas a saját körme. Sokaknak szerkezetileg, vagy azért mert olyan munkát végez, hogy folyton felázik, letörik a természetes körme. Ezeknek a nőknek kifejezetten ajánlható a MŰKÖRÖM.
Az első műköröm 1934-ben került forgalomba „NU NAILS” név alatt Chicagóban.
A műköröm alapanyag fajtái:
Alapvetően kétféle anyaggal készül a műköröm.
Műkörömépítő technikák:
A két fő technika a tipes és az épített technika, amely mind zselével, mind porcelánnal megvalósítható.